top of page
Mezuniyet seremonisi

Eğitim Hizmetleri

Hayalinizi şimdi gerçekleştirin ve İstanbul'un en prestijli üniversitelerine kaydolmak için inisiyatif alın.

Istanbul Universitesi

İstanbul Üniversitesi (İÜ), 143 farklı ülkeden 10.000'e yakın öğrencisiyle alanında Türkiye'nin bir numarasıdır. Öte yandan Uluslararası Öğrenci Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSÜMER), Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası öğrenci “başvuru” ve “araştırma” merkezi olmayı sürdürüyor.

Bogazici Universitesi

Boğaziçi Üniversitesi'nin misyonu, kurumsal değerlerini benimseyen, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen, bağımsız ve eşitlikçi, etik değerlere önem veren, doğaya saygılı, çevre sorunlarının bilincinde, yerele kök salmış bireyler yetiştirmektir. Globale açık, kendine güveni ve bilimsel, sosyal ve kültürel temelleri ile dünyanın her yerinde liderlik pozisyonlarını başarıyla üstlenebilen kişiler.

Boğaziçi Üniversitesi'nin misyonu aynı zamanda evrensel düşünceyi, bilimi ve teknolojiyi insanlığın hizmetinde üretmek, bilimin, kültürün ve sanatın toplumda yayılmasının teşvik edilmesinde öncü rol oynamaktır.

Marmara Universitesi

Marmara Üniversitesi, eğitim ve araştırmadaki liderliğiyle toplumsal gelişime yön veren uluslararası bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

Anadolu Universitesi

1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Anadolu Üniversitesi'nin temelini oluşturdu. 1982 yılında yerini Anadolu Üniversitesi'ne bırakan Akademi, modern, dinamik ve yenilikçi bir kurum olarak sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyük üniversiteleri arasında haklı bir yer edinmiştir. Bilim, kültür ve gençlik kenti olarak anılan Eskişehir'in merkezinde yer alan yerleşkede 3'ü uzaktan eğitim veren 12 fakülte (lisans düzeyinde), 1'i müzik ve 3'ü uygulamalı okul bulunmaktadır. drama, 2 meslek yüksekokulu (önlisans düzeyinde), dördü yüksek lisans ve doktora düzeyinde olmak üzere 6 yüksekokul ve 30 araştırma merkezi bulunmaktadır.

Aydin Universitesi

"Aydınlık Bir Geleceğe" sloganıyla yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi mezunlarıyla iş hayatının en parlak noktalarında karşılaşmak hiç de şaşırtıcı değil. İstanbul Aydın Üniversitesi, ülkemizde ve dünyada bilimsel çalışmaları ile itibar kazanmış deneyimli akademik kadrosuyla İstanbul'un merkezinde yer alan bir şehir ve kampüs üniversitesidir.

Üniversitede Öğrenim Süresi

Üniversitedeki eğitim enstitü veya kolej olmak üzere iki ana bölüme ayrılmıştır ve enstitüdeki eğitim süresi çoğu durumda iki yıl veya bazı enstitülerde üç yıldır, kolejdeki eğitim süresi ise dört veya uzmanlığa bağlı olarak beş yıl. Bu nedenle öğrencinin seçmek istediği uzmanlığın tam olarak farkında olması gerekir.

Mezun Öğrenciler
Üniversite Çalışma Gezisi
Öğrenci Portresi

Öğrencinin üniversitede öğrenim görme yolculuğu akademik yıldan bir süre önce başlar; burada öğrencinin fakülteyi ve gerekli uzmanlığı belirtmesi ve aşağıdaki gibi bazı soruları sorup yanıtlaması gerekir:

Öğrenim ücreti nasıl karşılanacak?
Özel bir kurumda mı yoksa devlet kurumunda mı okumak istiyorsunuz?
Çalışmayı tamamlamanız için size uygun olan süre nedir?
Akademik yolculuğunuz sırasında sizin için uygun konaklama hangisidir?

bottom of page